Podaruj 1% podatku - KRS: 0000016179

PeKaO S.A : 68 1240 1402 1111 0010 3608 8343

Aktualności

Zobacz więcej...

Wracamy do pracy 2017-08-21 | 12:17:55

Wracamy do pracy

Powróciliśmy już z 4 - tygodniowego odpoczynku. W tym roku pogoda wyjątkowo nam dopisała, co przełożyło się na piękną opaleniznę. N...

>> Czytaj dalej...

Wakacje  tuż tuż... 2017-06-29 | 09:02:09

Wakacje tuż tuż...

Lato zagościło już na dobre, odliczamy dni do wakacyjnego urlopu. Z chęcią przenieśliśmy zajęcia na warsztatowe podwórko.

>> Czytaj dalej...

Zapisz się do newsletter'a

Pracownia techniki majsterkowania

 

           Pracownia techniki i majsterkowania jest najchętniej wybieraną przez mężczyzn formą terapii. Na jej wyposażeniu znajdują się urządzenia zarówno do drobnego majsterkowania jak i wykonywania prac remontowo- wykończeniowych. Praca opiera się głównie na ręcznej i mechanicznej obróbce drewna i materiałów drewnopodobnych, ale uczestnicy pod kierunkiem instruktora zajmują się także drobnymi pracami konserwacyjnymi na terenie Warsztatu. Pod ich opieką są również ozdobne drzewka , trawnik wokół budynku. Dbają o ład i porządek w pomieszczeniach piwnicznych, które służą jako magazyn. 

W sezonie zimowym na sprawnych ruchowo uczestnikach
                   z tej pracowni spoczywa zadanie odśnieżania podjazdu do budynku Warsztatu i terenu wokół niego. Dzięki takiej różnorodności prac podopieczni uczą się zaradności osobistej oraz rozwiązywania problemów w sytuacjach awarii związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Czują się odpowiedzialni za stan techniczny urządzeń i sprzętu warsztatowego, bardzo chętnie realizują wszystkie prace związane z ich naprawą czy remontem.   

 W tej pracowni również zwraca się uwagę na przygotowywanie zawodowe. Dzięki znajomości obsługi różnorodnych narzędzi oraz prostych maszyn osoby mogą znaleźć zatrudnienie przy wykonywaniu prostych prac fizycznych


Akcje wspierają: