Podaruj 1% podatku - KRS: 0000016179

PeKaO S.A : 68 1240 1402 1111 0010 3608 8343

Aktualności

Zobacz więcej...

Wracamy do pracy 2017-08-21 | 12:17:55

Wracamy do pracy

Powróciliśmy już z 4 - tygodniowego odpoczynku. W tym roku pogoda wyjątkowo nam dopisała, co przełożyło się na piękną opaleniznę. N...

>> Czytaj dalej...

Wakacje  tuż tuż... 2017-06-29 | 09:02:09

Wakacje tuż tuż...

Lato zagościło już na dobre, odliczamy dni do wakacyjnego urlopu. Z chęcią przenieśliśmy zajęcia na warsztatowe podwórko.

>> Czytaj dalej...

Zapisz się do newsletter'a

Pracownia robótek ręcznych

W pracowni robótek ręcznych osoby niepełnosprawne zgłębiają i doskonalą tajniki rękodzieła.
Od kilku lat grupa młodzieży specjalizuje się w hafcie krzyżykowym, wykonując obrazy „igłą malowane” , obrusy, serwety, karty świąteczne.

 


Wiele osób poznało również techniki gobeliniarstwa, haftu płaskiego czy rechelie’u. Dzięki pracy w zespole istnieje możliwość kompleksowego ukończenia danego wytworu. Jedne osoby zajmują się haftowaniem obrazu, inne czyszczą i malują ramy, a kolejni dbają o ostateczną oprawę. Taka forma jest bardzo satysfakcjonująca, gdyż wszyscy czują się odpowiedzialni za powstające dzieło i mogą prześledzić kolejne etapy pracy nad nim.
Ponadto przygotowuje się tu stroiki okolicznościowe i ozdoby choinkowe.

W obrębie działań o charakterze pro zawodowym prowadzona jest nauka szycia zarówno ręcznego, jak i obsługi maszyn elektrycznych. Znajomość technik krawieckich zaowocowało zaopatrzeniem kuchni w fartuszki i rękawice ochronne, a w pozostałych pracowni w ozdobnie upięte firanki i zasłony.


Prace wykonane w tej pracowni znajdują duże uznanie i cieszą się popytem na organizowanych corocznie wystawach i kiermaszach.


 
Akcje wspierają: